8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı 

8. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı 

Sizce kurallar olmasaydı hayatımız nasıl olurdu?

  • Cevap: İnsanlar küçük yaşlardan itibaren bazı kurallara göre yetiştirilir. İnsanların belirli bir disiplini kazanması ve yaşanabilir bir dünya için kuralların olması gereklidir.Hayatın her alanında kuralları görmek mümkündür. Kuralların olması toplum içinde bir düzenin olmasını ve insanların birbirlerine saygılı olmasını sağlar. İnsanların bir arada toplu halde yaşayabilmesi için kurallar gereklidir.İş yerinde de birçok kural vardır. Para kazanılan yer olan iş yerlerinde belirli bir disiplinin hakim olması şarttır. Bu nedenle kurallar devreye girer ve iş yerlerinde en iyi şekilde çalışılmasını sağlar.Evde de bazı kurallar vardır. Aile içinde küçükler anne ve babalarının koydukları kurallara uymak zorundadır. Yoksa o evde düzen olması pek mümkün değildir.

    Eğitim öğretim yuvası olan okullarda uyulması gereken kurallar çok önemlidir. Öğrencilerin doğru şekilde sağlıklı koşullarda eğitim alabilmesi için öğrencilerin okul kurallarına uyması gerekmektedir.

    Kurallar ile insanlar daha çok gelişmekte ve insan hayatı düzenlenmektedir. Yasaların ya da kuralların olmadığı bir ülkede insan hak ve özgürlükleri doğru şekilde işlemez ve toplumda kargaşa hakim olur.İnsanlar her zaman birbirine karşı saygılı olmalı, kimsenin hakkına tecavüz edilmemelidir. Kurallar da toplum içindeki bu saygının oluşmasını ve düzenliliği sağlarlar.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*