8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

Aşağıdaki 8. sınıf takdir teşekkür hesaplama aracında ağırlıklı puan ortalamasını ve alacağı başarı belgesini öğrenebilirsiniz. 2017 – 2018 Eğitim öğretim yılının ilk dönemi yaklaşmaya başladı, şimdi öğrenciler takdir mi yoksa teşekkür mü alacaklarını merak etmektedirler. 8. Sınıf öğrencilerinin talepleri doğrultusunda  “8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama” sayfası oluşturduk. Hem öğrencilerimizin hemde velilerimizin merakını bir nebze gidermek istiyoruz. Başarılı geçen bir dönemin ardından Öğrencilerimiz ders ortalamalarına göre ,  “takdir belgesi” veya “teşekkür belgesi” ile alacaklar. “Takdir teşekkür hesaplama” ile en net bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. “8. sınıf takdir teşekkür kaç puanla alınır” ve “8. Sınıf takdir teşekkür online hesaplama”  “8. sınıf takdir teşekkür hesaplama 2018 gibi konularda da yardımcı olmaya çalışacağız.
 

Önemli Bir Hatırlama

8. Sınıf Takdir teşekkür hesaplama sı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususları aşağıda size açıklıyoruz.
  • Takdir – teşekkür belgesi ilkokul 4. sınıftan itibaren verilir. (1. – 2. – 3. sınıfta okuyan öğrenciler takdir veya teşekkür belgesi alamaz.)
  • En önemli hususlardan bir tanesi de TÜRKÇE DERSİNİN ORTALAMASI 55.00 OLMASIDIR. (Yani Türkçe dersinin 55 puanın altındaysa diğer dersleriniz 100 olsa bile bu belgelerden herhangi birisini alamıyorsunuz.
  • Teşekkür belgesi için dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olması gerekiyor.
  • Takdir belgesini almayı hak etmek için ise ortalamanızın en az 85.00 olması gerek. Dönem ağırlıklı puan ortalaması 85 ve üstü olan öğrenciler takdir belgesi alabilirler.
  • Diğer derslerinin herhangi birinin puanının ise 45’in altında olmaması gerekiyor.
  • Takdir – teşekkür belgesi almayı hak eden öğrencilere belgeleri sınıf ve şube rehber öğretmenleri veya müdür tarafından verilir.
  • Disiplin cezası alan, cezadan dolayı okul değiştirmek zorunda kalan veya herhangi bir sebepten dolayı kınama cezası alan öğrenciler TAKDİR – TEŞEKKÜR BELGESİ alamaz.
En Son MEB Müfredatına uygun “8. Sınıf Takdir teşekkür hesaplama 2018” ile ilgili tüm soruları aşağıda bulunan yorum kutusuyla sorabilirsiniz.

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama
Ders Not
Türkçe
Matematik
Fen Bilimleri
T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük
Yabancı Dil
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Görsel Sanatlar
Müzik
Beden Eğitimi ve Spor
Teknoloji ve Tasarım
Rehberlik ve Kariyer Planlama
Seçmeli Ders Not

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama Sonuç
CevapGo
Toplam Ders Saati:
Ağırlıklı Puanlar Toplamı:
Dönem Puanı:
Sonuç:


1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*