ALBERT EİNSTEİN KİMDİR? HANGİ ALANLARDA ÇALIŞMA YAPMIŞTIR?

ALBERT EİNSTEİN KİMDİR? HANGİ ALANLARDA ÇALIŞMA YAPMIŞTIR? çalışma sorusunun cevabı, ödevlerinize yardımcı olmak ve Okul zamanı boyunca başarılı olmanız için cevapgo.com tarafından hazırlandı.
ALBERT EİNSTEİN KİMDİR?
1879 senesinde Almanya’nın Ulm kentinde dünyaya geldi. Şüphesiz ki Einstein, yirminci asrın en büyük dahiler, bilginler ve mucitler kategorisindedir. Öğrenimini İsviçre’de gördü. 1904 senesinde Zürich Üniversitesine profesörlüğe yükseldi. 1912 senesinde aynı kentin politeknik profesörlüğüne geçti. 1913 senesinde Berlin Genel Bilimler Akademisi üyeliğine ve Wilhelm Fizik Enstitüsü Müdürlüğü­ne getirildi. 1921 senesinde Nobel Fizik Ödülü’ne layık görüldü. Ancak Einstein Yahudi ırkından olduğu için ve bu esnada da ırk kovuşturmasına maruz kalarak Almanya’yı terketmek zorunda bırakıldı. Albert Einstein  Fransa, Belçika ve İngiltere’de ikamet ettikten sonra son olarak Birleşik Amerika hükümetnde Priceton kentine giderek fizik bilimleri müdürü oldu. 1940 senesinde ise Amerikan vatandaşlığına girdi.1955 senesinde öldü.
Albert Einstein’e göre evrende madde ile enerjinin toplamı sabit kalıp, mad­de enerjiye dönebilir. Bu dönüşüm belirli bir formüle göre elde edilir. Albert Einstein, haksızlığın karşısında ve imanlı bir barışsever olduğu için atom bombası denemelerine çok karşı çıktı. Atom enerjisinin uluslararası kontrol projesinin ortaya çıkmasını da sağladı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*