İhtiyarlık

İhtiyarlık çalışma sorusunun cevabı, ödevlerinize yardımcı olmak ve Okul zamanı boyunca başarılı olmanız için cevapgo.com tarafından hazırlandı.

İhtiyarlık kötü bir kanser tümörü gibi başladı bende sinsice çabuk ve acıtmadan yayıldı. Saçlarımdı ihtiyarlığın ilk kurbanı, simsiyah fırça timsali saçlarım. Yavaş yavaş grimsi bir platin rengini aldı. Hoşuma gitmişti aslında bu tatlı renk. Sonra bana düşman yaştığıma dost olmaya başladı saçlarım. Her sabah biraz daha yastığımla kaynaştı. Geri kalan da ya takkeme ya da lavabo taşlarına yapıştı. Kafam aslında ne kadar da karpuza benziyormuş. Yıllarca fark edememişim saçlarımın altında. Saçlarımla birlikte daha birçok şeyim dağılmıştı. Mesela gözlerim o eski sevinç yoktu artık gözlerimde. Katarakt’ta ne fena çöktü gözlerime, dünya daha bir bulanıklaştı. Ellerim hoş, suratım yumuşaktı. Şimdiyse elimi suratıma sürttüğümde keskin bir haşırtı.

Bacaklarım da beni taşımakta zorlanmaya başladı. Romatizmam hepten şaştı. Her gün yağmur yağacak diyordum. Ama bilmiyordum ki yaşlılık tümörü bacaklarımda bulaştı. Eskiden boks en sevdiğim uğraştı. Şimdi ise eldiven benim için 180 kiloyu da aştı. Birde aynam vardı, aramızdaki hep platonik aşktı. En son hatırladığımsa, ortasına vurduğum taştı. Evimin temizliği “oy bugün çok yoruldum evi baştan aşağı temizledim” diyen kadınlara savaştı. Şimdi ise evdeki pislik dizimi çoktan aştı. Dostlardan istediğim siyah takım kumaştı. Onlardan ise bana beyaz kefen ulaştı.

Yıllar ayları, aylar günleri hızda çoktan aştı. Zamanın bereketi sonsuzu çoktan aştı. Ben sanırım Allah zaman içinde zaman yaratmıştı. Meğer bu geçirdiğim 60. akıştı. Eeeee ne beklersin Yasin yaş 60’ı çoktan aştı. Ve birgün bıçağıyla Azrail bana yanaştı. Boynum onun önünde incelikten bir kılı da aştı. Hatırımda kalansa son üç beş çırpınıştı. Çıktı ruhum bedenimden geldiği yere ulaştı.

 İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*