Mele Nedir?

Mele Nedir? çalışma sorusunun cevabı, ödevlerinize yardımcı olmak ve Okul zamanı boyunca başarılı olmanız için cevapgo.com tarafından hazırlandı.

Şu günlerde tv ekranlarında sık sık duyduğumuz ” mele ” terimi özellikle doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde sıkça duymaya alıştığımız bir terim. Doğuda ve Güneydoğu Anadolu’ da din konusunda toplumun önde gelen kişilerine ” mala”,  “molla” ve ” mele ” deniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ise yeni bir proje geliştirmiş. Diyanet işleri bu projesinde doğuda ve güneydoğuda önemli bir yere sahip olan melelerden faydalanmayı düşünüyor.

Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ yaptığı açıklamada, “Doğu ve Güneydoğu Anadoluda önemli bir yere sahip olan melelerden imam olarak faydalanmayı düşündüklerini belirtti.” 6 aylık bir eğitimin ardından meleler imam olarak kadro alacaklar. şuanda 800 tane imama ihtiyaç duyan Diyanet İşleri Başkanlığı 1000 tane kadro açacak.

Kanun Hükmünde Kararname ile meleleri imam olarak göreve getirmeyi düşünen hükümet bu konudaki çalışmalarını son noktaya getirmek üzere.İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*