Takdir Teşekkür Hesaplama

2017 – 2018 Eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonuna yaklaşmaya başladık, şimdi öğrenciler takdir mi yoksa teşekkür mü alacaklarını merak etmektedirler. Tüm öğrencilerin talepleri doğrultusunda  “Takdir Teşekkür Hesaplama” sayfası oluşturduk. Hem öğrencilerimizin hemde velilerimizin merakını bir nebze gidermek istiyoruz. Başarılı geçen bir dönemin ardından Öğrencilerimiz ders ortalamalarına göre ,  “takdir belgesi” veya “teşekkür belgesi”  alacaklar. “Takdir teşekkür hesaplama” ile en net bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz.

Önemli Bir Hatırlama

Takdir teşekkür hesaplama sı yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususları aşağıda size açıklıyoruz.

  • Takdir – teşekkür belgesi ilkokul 4. sınıftan itibaren verilir. (1. – 2. – 3. sınıfta okuyan öğrenciler takdir veya teşekkür belgesi alamaz.)
  • En önemli hususlardan bir tanesi de TÜRKÇE DERSİNİN ORTALAMASI 55.00 OLMASIDIR. (Yani Türkçe dersinin 55 puanın altındaysa diğer dersleriniz 100 olsa bile bu belgelerden herhangi birisini alamıyorsunuz.
  • Teşekkür belgesi için dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 olması gerekiyor.
  • Takdir belgesini almayı hak etmek için ise ortalamanızın en az 85.00 olması gerek. Dönem ağırlıklı puan ortalaması 85 ve üstü olan öğrenciler takdir belgesi alabilirler.
  • Diğer derslerinin herhangi birinin puanının ise 45’in altında olmaması gerekiyor.
  • Takdir – teşekkür belgesi almayı hak eden öğrencilere belgeleri sınıf ve şube rehber öğretmenleri veya müdür tarafından verilir.
  • Disiplin cezası alan, cezadan dolayı okul değiştirmek zorunda kalan veya herhangi bir sebepten dolayı kınama cezası alan öğrenciler TAKDİR – TEŞEKKÜR BELGESİ alamaz.

En Son MEB Müfredatına uygun “Takdir teşekkür hesaplama 2018” ile ilgili tüm soruları aşağıda bulunan yorum kutusuyla sorabilirsiniz.

4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplaması için tıklayın 

5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın

6. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın

7. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın

9. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın

10. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın

11. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın

12. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama için tıklayın



İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*